Μαθαίνω για τη διατροφή στη σχολική ηλικία

Την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές/ τριες της Ε ΄ και Στ ΄ τάξης του σχολείου μας μαζί με τους εκπαιδευτικούς των αντίστοιχων τμημάτων, ( κ. Αμαλία Γκέκα, κ. Βασίλη Αντίοχο , κ Γεώργιο Κυριάκο και κ. Ουρανία -Ερατώ Ράμμου) παρακολούθησαν τη διαδικτυακή δράση, που διοργάνωσε το ΚΕΠΕΑ Ιεράπετρας Νεάπολης σε συνεργασία με το ΕΛΜΕΠΑ τμήμα Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας με θέμα:
«Μαθαίνω για τη διατροφή στη σχολική ηλικία» .

Ε΄ τάξη

ΣΤ΄ τάξη

Οι μαθητές/ τριες ενθουσιάστηκαν με την παρουσίαση και θέλοντας να τονίσουν την αξία του πρωινού γεύματος στη διατροφή , την Πέμπτη 2 Μαρτίου 2023 σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς των τάξεων , την πρώτη διδακτική ώρα , γευματίσανε όλοι μαζί , φέρνοντας ο κάθε μαθητής / τρια το πρωινό του.

Ευχαριστούμε πολύ τους διοργανωτές και τους εισηγητές της διαδικτυακής δράσης ” Μαθαίνω για τη διατροφή στη σχολική ηλικία” , για την καταπληκτική και ενδιαφέρουσα παρουσίαση.