Επικοινωνία των μαθητών/ τριών της Ε΄2 τάξης του Δημοτικού Σχολείου Οινοφύτων με τους/ τις μαθητές/ τριες της Ε΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κοκκινοχώματος Καβάλας!

Στο πλαίσιο της επικοινωνιακής προσέγγισης του μαθήματος της γλώσσας, οι μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Ε΄2 αντάλλαξαν γράμματα και ζωγραφιές με τους/τις μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κοκκινοχώματος Καβάλας!

Γνωρίστηκαν μεταξύ τους και μοιράστηκαν εμπειρίες και βιώματα.

Η αποστολή των γραμμάτων έγινε με το ταχυδρομείο, επιτυγχάνοντας έτσι τη γνωριμία των μαθητών/τριών με παραδοσιακούς τρόπους επικοινωνίας.

Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν, διασκέδασαν και απέκτησαν καινούριους φίλους! Προσκάλεσαν μάλιστα τους/τις μαθητές/τριες του Κοκκινοχώματος Καβάλας  στο σχολείο μας!

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κοκκινοχώματος, αλλά και τη δασκάλα τους για την άψογη συνεργασία και ελπίζουμε σε μία μελλοντική δια ζώσης συνάντηση!

Δασκάλα Ε΄2 τάξης: Ουρανία- Ερατώ Ράμμου