Εικαστική έκθεση

Οι μαθητές/ τριες του Δημοτικού Σχολείου μας παρουσίασαν τα έργα τους σχετικά με την Αποδοχή της διαφορετικότητας στην εικαστική έκθεση που άνοιξε για το κοινό την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023 και τη Δευτέρα 12 Ιουνίου 2023 .

Όλα τα έργα των παιδιών πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του μαθήματος των εικαστικών με την καθοδήγηση του κ. Πάτσιου Κωνσταντίνου, εικαστικού του Σχολείου μας.

Παρακάτω φωτογραφικό υλικό:

Διοργανωτές της εικαστικής έκθεσης ήταν η ομάδα δράσης ” Ενδυνάμωση κλίματος, αλληλοσεβασμού, εμπιστοσύνης και σεβασμού της διαφορετικότητας” , απαρτιζόμενη από τους εκπαιδευτικούς : κ. Αντίοχο Βασίλειο , κα. Γερογιάννη Γεωργία, κα. Γκέκα Αμαλία και κα. Κατερίνα Κυριαζοπούλου και η ομάδα δράσης “Σχέσεις Σχολείου – Οικογένειας ” , απαρτιζόμενη από τους εκπαιδευτικούς: κα. Αθανασία Μπαρδέλη, κα. Έλενα Δασοπούλου, κα. Αποστόλου Μαρία και κα. Αθηνά Λιάκου.