Μέγαρο Μουσικής – Ροβινσώνας Κρούσος

Ζωγραφιά του μαθητή Θοδωρή- Παναγιώτη της Γ΄2 τάξης

Την Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2023 όλοι οι μαθητές/ τριες του Δημοτικού Σχολείου Οινοφύτων επισκέφτηκαν το Μέγαρο Μουσικής για να παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση « Ροβινσώνας Κρούσος».

Λίγα λόγια για την παράσταση

« Ο Ροβινσώνας Κρούσος» είναι μια μουσικοθεατρική παράσταση, εμπνευσμένη από το ομώνυμο μυθιστόρημα του Ντάνιελ Ντεφόε, που εξιστορεί τις περιπέτειες του διάσημου ναυαγού Ροβινσώνα Κρούσο, ο οποίος με την ευφυΐα του, την εφευρετικότητά του και την ψυχική του δύναμη κατάφερε να ξεπεράσει όλες τις δυσκολίες και να μας διδάξει την αγάπη για τη ζωή και τη σημασία της φιλίας.

Οι μαθητές/τριες μας ενθουσιάστηκαν με τη θεατρική παράσταση και τους αξιόλογους ηθοποιούς της. Εντυπωσιάστηκαν από τα σκηνικά, τα φαντασμαγορικά κοστούμια , τις χορογραφίες και την εκπληκτική ορχήστρα.

Ήταν μια αξέχαστη θεατρική εμπειρία!

Ενδεικτικό φωτογραφικό υλικό: