ΓΕΥΣΕΙΣ… ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ!!!

Ο Δεκέμβριος, είναι ο πιο αγαπητός μήνας των παιδιών γιατί είναι ο μήνας των γιορτών!

Τον μήνα αυτόν, όλο το σχολείο μας φορά τα γιορτινά του και χαίρεται με τη χαρά των μαθητών/τριών μας. Μικροί μεγάλοι, συμμετέχουμε σε δράσεις κι εκδηλώσεις που αφορούν τα έθιμα των Χριστουγέννων και τα βιώνουμε με ευχάριστο τρόπο .

Παρακάτω ενδεικτικό φωτογραφικό υλικό:

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝΤΡΟΥ

Ο στολισμός του δέντρου στην είσοδο του σχολείου, έγινε από τους μαθητές/τριες της ΣΤ’ Τάξης.

ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ

Γ1‘, Γ2‘ και Δ2‘ Τμήματα

ΚΑΛΑΝΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Οι μαθητές/τριες της Γ’ τάξης συνοδευόμενοι από τις  εκπαιδευτικούς των τμημάτων  κ. Κυριαζοπούλου Κατερίνα , κ. Γκέκα  Αμαλία  και τον μουσικό του σχολείου μας  κ. Χαλδούπη Γεώργιο τραγούδησαν κάλαντα διαφόρων περιοχών στην τοπική κοινωνία του χωριού.

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ

Οι μαθητές/τριες της Ε’ Τάξης και της ΣΤ’ Τάξης, με τους εκπαιδευτικούς τους κ. Μπαρδέλη Αθανασία, κ. Σταυρίδη Παναγιώτη, κ. Αντίοχο Βασίλη, κ. Δέδογλου Όλγα και κ. Μουσίκα Δήμητρα, έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα μπισκότα και μοσχοβόλησαν όλο το σχολείο!

ΣΤ’ τάξη
Ε’ τάξη

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΤΡΟΥΦΑΚΙΑ!!!

Το Β1′ Τμήμα με την εκπαιδευτικό του κ. Κύρλα Μαργαρίτα, έφτιαξε τρουφάκια!

Β1′ Τμήμα

ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ!!!

Οι μαθητές/τριες της Α’ και Β’ τάξης, με τις εκπαιδευτικούς τους κ. Πετσάνη Αγγελική, κ. Χατζή Αγγελική, κ. Κύρλα Μαργαρίτα και κ. Γιαννοπούλου Ανθή, ετοίμασαν το θεατρικό “Η βαρυστομαχιά του Άγιου Βασίλη” και μας το παρουσίασαν με χαρά την Τρίτη 19/12/23.

Στο θεατρικό συμμετείχε και ο μουσικός του σχολείου μας κ. Χαλδούπης Γεώργιος.

Αναμνηστική Φωτογραφία των εκπαιδευτικών που έλαβαν μέρος στη γιορτή
Αναμνηστική Φωτογραφία εκπαιδευτικών

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ!!!

Β1′ Τμήμα
Β2′ Τμήμα
Ε1′ Τμήμα
ΣΤ1′ Τμήμα
Ολοήμερο Τμήμα

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΜΠΑΖΑΡ!!!

Πριν κλείσει το σχολείο μας για τις διακοπές των Χριστουγέννων, διοργάνωσε ένα Bazaar με κατασκευές που είχαν δημιουργήσει οι ίδιοι οι μαθητές/τριες μας!

Σας ευχόμαστε καλές γιορτές με πολλή αγάπη!!!

Δημοτικό Σχολείο Οινοφύτων 2023-2024