ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα , ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ

Η 9η  Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού έδωσε το έναυσμα σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας να αντιληφθούν αλλά και να αναδείξουν τη σημασία της άσκησης και του αθλητισμού στη σωματική, ψυχική  και πνευματική υγεία!

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022 οι μαθητές/ τριες του σχολείου μας και το εκπαιδευτικό προσωπικό έστειλαν το δικό τους ηχηρό μήνυμα ” ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα , ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ ” !!!

Δυναμικό περπάτημα, δρόμος αντοχής 2022μ. ,πράσινες σκυταλοδρομίες, κυκλικές προπονήσεις, ταινίες με την ζωή μεγάλων και γνωστών αθλητών, ζωγραφική, σταυρόλεξα, δημιουργία κολάζ και αφισών, συζητήσεις είναι κάποιες από τις δράσεις που διοργανώθηκαν από τις εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής κ. Αμαλία Τσιαφούτη και κ. Βασιλική Γριζανίτη , οι οποίες υλοποιήθηκαν από τα παιδιά με πολύ χαρά, κέφι και ενθουσιασμό……

Παρακάτω ενδεικτικό φωτογραφικό υλικό:

Ελπίζουμε κάθε μέρα να μπορούν να αθλούνται για να παραμένουν υγιείς σε όλη τους τη ζωή!!!!!!!