Οι αξίες της Ζωής και η Αποδοχή της Διαφορετικότητας

Η ομάδα δράσης του Δημοτικού Σχολείου Οινοφύτων ” Ενδυνάμωση κλίματος, αλληλοσεβασμού, εμπιστοσύνης και σεβασμού της διαφορετικότητας ” απαρτιζόμενη από τους εκπαιδευτικούς : Αντίοχο Βασίλη, Γερογιάννη Γεωργία, Γκέκα Αμαλία και Κυριαζοπούλου Κατερίνα και η ομάδα δράσης ” Σχέσεις Σχολείου- Οικογένειας” απαρτιζόμενη από τους εκπαιδευτικούς : Αποστόλου Μαρία ,Δασοπούλου Έλενα , Λιάκου Αθηνά και Αθανασία Μπαρδέλη, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «ΠΡΟΤΑΣΗ ΖΩΗΣ» , πραγματοποίησε συνάντηση με τους γονείς -κηδεμόνες του σχολείου μας , όπου δόθηκε η δυνατότητα στους γονείς να συζητήσουν για τις Αξίες της ζωής και την αποδοχή της διαφορετικότητας.

Η συνάντηση έλαβε μέρος στον χώρο του σχολείου την Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2023 . Συντονίστρια της συνάντησης ήταν η κ. Ειρήνη Λύγγου , Κοινωνιολόγος- Στέλεχος Πρόληψης της «ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΖΩΗΣ».